Nawigacja

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Magda
29-06-2021 19:23
Hej. Jutro (30.06.2021) od godz. 17 działamy w Harcówce przy remoncie pomieszczeń klubowych. Jeżeli ktoś może pomóc to zapraszamy, każdy się przyda, obowiązuje strój roboczy

Dzedzej
21-07-2019 11:59
Nowe drogi w okolicy Lubawki https://czadrow24.
..nnogorskim

Dzedzej
17-06-2019 15:20
Dodane nowości do topo Skalnych Bram z Karkonoszy

Dzedzej
07-06-2019 17:48
w topo Nowej Ziemi 19 nowych dróg - polecam

Chudy
04-06-2019 11:42
Info w sprawie koncertu dla Małego na forum

Dzedzej
26-03-2019 18:54
Aktualizacja w topo Diablak i Ambona w Kaczawskich

Paras
14-01-2019 12:19
Ściana w Jaworzynie Śl.- post na forum

KrzysiekLachniuk
24-10-2018 10:42
Następnie odkucie tynków do cegły na wysokości 1.50 albo i wyżej ( impregnacja cegły itd.). Kolejny krok to odświeżenie lokalu i prace malarskie.

KrzysiekLachniuk
24-10-2018 10:41
Pierwszym etapem jest ogarnięcie lokalu ze starych gratów co nastąpi już w tym tygodniu. Kolejny etap to instalacja nowego pieca z podajnikiem węgla aby lokal był opalany w trybie ciągłym.

KrzysiekLachniuk
24-10-2018 10:40
Informacyjnie: Po ostatnim spotkaniu w niezbyt licznym gronie ustaliliśmy że podejmiemy próbę reanimacji lokalu klubowego i przywrócenia go do stanu używalności.

Członek PZA

Wspierają nas


facebook

Nawigacja

Artykuły: Sprawozdania

Letnie obozy kursu taternika jaskiniowego w Tatrach sierpień/wrzesień 2021
Do wyjazdu w Tarty podczas kursu poznaliśmy zarówno teoretyczne, jak i praktyczne sposoby penetracji jaskiń w warunkach powierzchniowych. Na Pełczy oraz w Wojcieszycach uczyliśmy się technik poręczowania, traversowania, poruszania się po linie poręczowej oraz wspinania. Jadąc na obóz byliśmy więc "niby" przygotowani...

Jak przeżyliśmy obóz (20-25.01.2018)
Obóz zimowy uczestników kursu jaskiniowego WKGiJ 2017/2018, który odbył się 20-25.01.2018 w Tatrach. Oto krótka relacja

Wojcieszów 14.10 - 15.10.2017 - relacja z weekendowych praktyk kursu taternictwa jaskiniowego
Pierwszy weekendowy wyjazd zaczynamy w sobotę rano. Punkt zbiórki - Dziuśkowa Chata czyli baza Speleoklubu Bobry Żagań w Wojcieszowie. Jak do tej pory pogoda nas rozpieszcza. To kolejne ćwiczenia/manewry kursowe w słońcu co nie jest tak oczywiste zważywszy na aurę tegorocznej jesieni. .

Sezon 2016 / Weißseespitze na dobry początek
Sprawozdanie z tury rozpoczynającej sezon 2016/2017
Kaunertal: Weißseespitze i Fluchtkogel 2-4/12/2016

Nurkowanie w syfonach Jaskini Kasprowej Niżniej
"Na często zadawane pytanie, czy do tego musiało dojść, jest tylko jedna logiczna odpowiedź. Widocznie musiało, skoro doszło"...

Jeszcze zimowa relacja - Karkonoskie Przedszkole Skitourowe!
Przedstawiamy krótką relację pióra Banana, która ucieszy tych już tęskniących za nartami!

Sardynia 2014
W dniach 3.04 -10.04. 2014 r. odbyła się międzyklubowa wyprawa na słoneczną Sardynię, w skład której weszli: Aneta Jędrzejewska, Iwona Pacuła (WKGiJ), Witold Hoffmann (WKTJ) oraz Flavio Catta (Oliena NU).

6x4000 czyli Monte Rosa skiturowo
W ramach przygotowań do majowego wyjazdu na Elbrus zaczęliśmy rozglądać się za bliższym nam a maksymalnie wysokim celem. Gdyby jeszcze udało się zjechać z niego na nartach... Wybór padł na masyw Monte Rosa leżący na granicy szwajcarsko -włoskiej. Przekuwamy myśli w czyn i wczesnym, czwartkowym rankiem po kilkunastu godzinach jazdy zatrzymujemy się w uroczej miejscowości Alagnia leżącej w dolinie rzeki Sesia w Piemoncie.

Zachwycająca podziemna Walia
30.maj - 3.czerwca.2013 - to termin, który wydał nam się idealnym na krótki wypad do Królestawa Wielkiej Brytanii - celem sprawdzenia co tam pod ziemią na wyspie słychać........

Dzikie tłumy na Grossglocknerze - czyli dlaczego nie warto zamykać tyłów
Kolejny weekend, kolejne hasło: „Grossglokcner”. Chwila negocjacji z Paniami naszego życia i znów jesteśmy w drodze do Austrii. Tym razem w składzie Tomek, Sławo, Banan, długo, długo nic… i Bobik (kolejność imion/ksywek nieprzypadkowa, żeby nie było wątpliwości kto ubezpieczał tyły. Właśnie z racji tego „długo, długo nic..”, będzie to moja relacja, bo co się działo z przodu nie wiem.

Spaleni słońcem czyli Stubai ski-tourowo.
Europa nam się skurczyła. W Alpy niewiele dalej niż w Tatry, a biorąc pod uwagę, że tam generalnie jazda poza trasami nikomu nie przeszkadza, czasem łatwiej zdecydować właśnie o tym kierunku. Tydzień przed Wielką Nocą znowu zapakowaliśmy się do autka aby w piątek przed południem pojawić się w okolicach Stubaier Wildspitze.

Szkolenie lawinowe 2013
„Kochaj śnieg, unikaj lawin” To motto przyświecało nam podczas szkolenia lawinowego które przeprowadziliśmy dla członków Klubu i naszych przyjaciół w dniach 23-25 lutego.

Kurs lawinowy
W dniach 21-23 stycznia 2011 odbyło się organizowane po raz czwarty przez KTJ szkolenie lawinowe. Górska działalność zimowa w przypadku naszego klubu, to nie tylko dojścia do otworów jaskiń ale też szeroko pojęta turystyka i (coraz częściej) ski-alpinizm i ski-touring. W naturalnej konsekwencji tego faktu, zatem i delegacja WKGiJ zagościła tym razem u podnóża Babiej Góry, aby zdobyć cenną wiedzę związaną z tematem.

Obóz zimowy 2010
Obóz zimowy 2010

Übung macht meister! (jak mówią starzy górale) - Manewry ratownictwa jaskiniowego - Tatry
W dniach 23-25 października odbyły się zajęcia w ramach II stopnia kursu ratownictwa jaskiniowego. Program dedykowany był do tych grotołazów którzy brali udział w szkoleniu pierwszego stopnia, a teatrem działań były Taterki. W działaniach wzięło udział 21 taterników jaskiniowych z całej Polski + 5 instruktorów KTJ. Nasz Klub reprezentowany był w osobie niżej podpisanego.

Kurs Podstaw Ratownicwa Jaskiniowego
Organizowany przez KTJ Kurs Podstaw Ratownictwa Jaskiniowego odbył się w Podzamczu w dniach 20-21.06.2009. Kurs był wstępem do manewrów ratowniczych w Tatrach. Wzięło w nim udział 20 osób z klubów z całej Polski oraz 4 z Państwowej Straży Pożarnej. Kurs ze względów atmosferycznych był podzielony na część garażową (ukłon dla Pana Makowskiego za udostępnienie garażu) oraz na część skałkową (ukłon dla Pani Pogody za zaprzestanie opadów).

Kurs Pierwszej Pomocy
Sporty górskie do najbezpieczniejszych nie należą, to wie każdy. W dodatku, terminy jak obtłuczenia, zranienia czy nawet złamania są ze spelologią po prostu związane, dlatego idea przeszkolenia się, w technikach udzielania pierwszej pomocy przyświecała nam od dawna. Pierwszego grudnia zrealizowaliśmy nasze zamierzenia i wzięliśmy udział w kursie pierwszej pomocy.

Speleomistrzostwa 2007
W sobotę dziewiątego czerwca, już trzynasty raz z rzędu odbyły się Speleomistrzostwa Polski w technikach jaskiniowych. Przygotowana przez organizatorów trasa podzielona była na trzy etapy: między innymi wyjście kierunkowe, wspinaczka, firanki oraz jak zawsze mokry zacisk.

Rajd Hałda
W sobotę 25-tego maja mieliśmy przyjemność zaprezentować się na Rajdzie Hałda. Wyścig corocznie organizowany na wałbrzyskich hałdach przeznaczony jest dla samochodów terenowych. Naszym zadaniem był mały pokaz elementów taternictwa jaskiniowego dla najmłodszych.

Dzień Dziecka na linach.
W sobotę, 2.VI AD 2007 zorganizowaliśmy dzień dziecka na linach. Całość imprezy odbyła się na skale Zwierzyniec w wąwozie Szczawnika. Do dyspozycji dla najmłodszych były trzy naturalne drogi wspinaczkowe różniące się stopniem trudności, a także dla tych mniej ambitnych - huśtawka.

Wystawa
Mówi się, że piątki trzynastego są pechowe. Postanowiliśmy przełamać ten stereotyp.

Luiza, 4.03.2007
Czwartego marca, w niedzielę spotkaliśmy sie na podziemnej akcji klubowej. Idea wyjazdu narodziła się parę dni wcześniej i tak kształtowała się do soboty do wieczora, kiedy to zdecydowaliśmy się gdzie uderzymy - Radzimowice -> Luiza!

Piec, 11.03.2007
Tydzień po Luizie wybraliśmy się na Piec do Janowic potrenować techniki jaskiniowe i poczynić wstępy ku oficjalnemu rozpoczęciu sezonu wspinaczkowego. A wszystko w niedzielę jedenastego marca A.D. 2007...

Obóz Zimowy WKGiJ w Tatrach, 2007
Tegoroczny Zimowy Obóz w Tatrach trwał od 4 do 10 lutego. Pogoda nam sprzyjała, świeciło słońce, śniegu padało mało. Na stokach był III stopień zagrożenia lawinowego. W głowach wszystkich rozbrzmiewała tylko jedna myśl- dziura.

O spotkaniu wiersz klubowym:)
O spotkaniu w Andrzejówce 4.XI.2006

Manewry ratownicze w Walimiu
W czwartek, 7go grudnia w Walimskiej sztolni 'Rise' odbyły się manewry ratownictwa GOPRu i Straży Pożarnej z Wałbrzycha z udziałem naszego klubu.

Wojcieszów 11.XI.2006
W sobotę 11.XI.2006 Odbył się wyjazd do Wojcieszowa. Cele były dwa. Pierwszy, Łukasz Najdrowski i Asia Szynalska zdawali egzamin na Taternika. Drugi- rozpoczęcie zimowego sezonu pogłębiania Wodnej (tudzież znanej jako "Nad Potokiem").
Wygenerowano w sekund: 0.04
9,490,679 unikalne wizyty